بزودی ۸ هزار نفر در ۲ نیروگاه جدید بوشهر استخدام می شوند

بزودی ۸ هزار نفر در ۲ نیروگاه جدید بوشهر استخدام می شوند

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر : استخدام ۸ هزار نفر در ۲ نیروگاه جدید اتمی بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالرسول کازرونیان عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور دو تفاهم‌نامه جدید برای آموزش نیروهای مورد نیاز در نیروگاه و صنایع نفت و گاز به امضا رسید.

وی بیان کرد: بر‌اساس یکی از این دو تفاهم‌نامه، نیروگاه اتمی در مدت ۵ سال، ۸ هزار ‌نیروی مورد نیاز‌ برای اشتغال در دو نیروگاه جدید بوشهر را آموزش می‌دهد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: اجرای این طرح از اول مهرماه سال آینده خواهد بود و یکی از شرایط اصلی برای افراد بومی ‌است.
کازرونیان بیان کرد: این طرح به صورت مشارکتی بین نیروگاه اتمی و فنی و حرفه‌ای استان بوشهر انجام خواهد شد و تجهیزات مورد نیاز نیز از سوی این دو نهاد تامین ‌می‌شود.
کازرونیان گفت: ضمانت اشتغال افراد آموزش دیده قطعی نیست اما با توجه به تاکید رئیس جمهور، اولویت جذب نیرو با افراد بومی استان بوشهر است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در مورد تفاهم‌نامه آموزش فنی با وزارت نفت نیز گفت: در پنج سال آینده پیش‌بینی ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر نیرو برای اشتغال در صنایع نفت و گاز استان بوشهر شده ‌که قرار است وزارت نفت رشته‌های مور نیاز برای آموزش را اعلام کند.
وی ادامه داد: همچنین تفاهمنامه‌ای هم با شرکت‌های دانش بنیان و افرادی که توانایی ایده، خلاقیت و نوآوری دارند اما فضای کار برای آنان وجود ندارد داریم که بر اساس آن آمادگی داریم کارگاه‌های خود را برای اجرای ایده‌های آنان در اختیارشان بگذاریم.
کازرونیان بیان کرد: هر چند برای آموزش نیروهای مورد نیاز برای اشتغال در نیروگاه‌های بوشهر بخش خصوصی هم می‌تواند وارد عمل شود و از این ظرفیت نیز استفاده می‌کنیم.

منبع : estekhtam.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *