دریافت مقاله دانشگاهی در مورد مبانی سیستم OFDM

دریافت مقاله دانشگاهی در مورد مبانی سیستم OFDM

دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل ۳۸۰ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۲۳

دانلود مقاله رشته برق

مبانی سیستم OFDM

مقدمه
اصل اولیه سیستم دسترسی تقسیم فرکانسی متعامد (OFDM) تبدیل جریان داده سرعت بالا به چندین جریان داده سرعت پایین می باشد که همزمان توسط چندین زیرحامل روی کانال ارسال می شوند. به خاطر افزایش بازه زمانی سمبل ها در این حالت موازی، پراکندگی زمانی ناشی از تأخیر چندمسیری کاهش می یابد. تداخل بین سمبلی (ISI) به خاطر افزودن ((زمان محافظ)) تقریباً از بین می رود. در سمبل های OFDM و در زمان محافظ، سمبل OFDM به صورت دوره ای گسترده می شود تا تداخل بین زیرحامل ها (ICI) به وجود نیاید. فرآیند تولید سیگنال OFDM و چگونگی تطبیق این سیگنال با شرایط دلخواه در بخش های (۲-۲) تا (۲-۴) ارائه می شود.
در طراحی سیستم OFDM، بعضی پارامترها مانند تعداد زیرحامل ها، زمان محافظ، بازه سمبل، فاصله زیرحامل ها، نوع مدولاسیون هر زیرحامل و نوع کد اصلاح خطای پیشرو اهمیت بیشتری دارند. انتخاب پارامترها تحت تأثیر نیازهای سیستم مانند پهنای باند موجود، نرخ بیت مورد نیاز، انتشار تأخیر قابل قبول و شیفت داپلر است. بعضی نیازها با هم در تضاد هستند. به عنوان نمونه برای نوسان قابل قبول انتشار تأخیر، احتیاج به تعداد زیرحامل زیاد با فواصل فرکانسی کم داریم؛ ولی برای غلبه بر نویز فاز و تأخیر داپلر هر چه تعداد زیر حامل ها کمتر باشد، بهتر است. این ملاحظات طراحی در بخش (۲-۵) بحث می-شود. بخش (۲-۶) دید کلی در مورد توابع پردازش OFDM به ما می دهد و بخش آخر هم مقایسه ای بین پیچیدگی OFDM و سیستم ((تک-حاملی))  انجام می دهد.
واژگان کلیدی:

سیستم OFDM

سیستم تک حاملی

سیستم چند حاملی

سیستم دسترسی تقسیم فرکانسی متعامد

فهرست مطالب
مبانی سیستم OFDM3
۲-۱مقدمه۳

۲-۲ایجاد زیرحامل ها با استفاده از IFFT4

۲-۳زمان محافظ و گسترش دوره ای۱۰

۲-۴پنجره کردن۱۳

۲-۵انتخاب پارامترهای OFDM16

۲-۶پردازش سیگنال OFDM18

۲-۷پیچیدگی پیاده سازی OFDM بر حسب مدولاسیون تک حاملی۱۹

منابع
[divider] [/divider]

لطفاً به این نکات توجه فرمایید:

۱– تمام محصولات فروشگاه به صورت فایل دانلودی می باشند و شما به محض پرداخت آنلاین مبلغ این محصول، همان لحظه قادر به دریافت محصول خواهید بود. این فرایند کاملاً خودکار بوده و توسط سیستم انجام میپذیرد.

۲- جهت پرداخت مبلغ این محصول شما به درگاه پرداخت یکی از بانک ها منتقل خواهید شد، برای پرداخت، حتماً نیاز نیست که شما شماره کارت همان بانک را داشته باشید و بلکه شما میتوانید از طریق همه کارت های عضو شبکه بانکی، مبلغ محصول را پرداخت نمایید.

پشتیبانی

[divider] [/divider]

دانلود مبانی سیستم OFDM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *